Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjuha shqipe në Maqedoni, Xhaferri: Ligji për gjuhët sapo kaloi

Nga Klodiana 0

Fill pas miratimit të vendimit për gjuhët me 64 vota pro dhe asnjë kundër, përfshi këtu edhe gjuhën shqipe, ka reaguar kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri.

Përmes një statusi në faqen e tij të facebook-ut Xhaferri ka bërë me dije se ligji u miratua.

“Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe u votua. Ligji për gjuhët sapo kaloi. Urime!”, shkruan kryeparlamentari Xhaferri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej