Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gjosha: Deklarata e deputetit gjerman retorikë, optimiste për dhjetorin

Nga Skenderi 0

“Në këtë rast ne kemi një deklaratë politike dhe unë e quaj të pavend në fakt për të komentuar një deklaratë e kujtdo  deputeti, të cilësdo parti, jo vetëm në Gjermani, por edhe në vendet e tjera të BE, të cilat janë retorikë me të cilat ne jemi mësuar, sepse politika ka edhe retorika të tilla”.

Kështu është shprehur  Ministrja e integrimint Klajda Gjosha në një intervistë për Top channel lidhur me deklaratën e deputetit gjerman Krichbaum, një ditë më parë  publikoi  dokumentin me pritshmëritë që duhet të përmbushë Shqipëria për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE.

Minstrja Gjosha shprehet optimniste se në dhjetor Shqipëria pret një gjuhë positive nga Këshilli dhe nisjen  e një procesi screening, i ngjashëm me rastin e Serbisë.

Gjermania publikon kriteret për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej