Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjirokastër, tentoi të korruptojë policin, në pranga 48 vjeçari

Nga Ejona 0

korr

 

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 48 vjeçar nga Memaliaj për akuzën e mitmarrjes.

Shtetasi Dorian Hima është ndaluar nga punonjësit e Rrugores pasi nuk kishte vendosur rripin e sigurimit. Hima ka tentuar t’i japë policit një shumë parash në mënyrë që të shmangte penalizimet.

Pas tentativës për rryshfet policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit të tipit Citroen “AA916FY” drejt komisariatit në Gjirokastër.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>