Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Gjirokastër, nisin reshjet e dendura të dëborës, prezenca akulli tek Uji i Ftohtë

Nga Ejona 0

Temperaturat e ulëta kanë bërë që edhe në Gjirokastër të nisin reshjet e dendura të dëborës

Autoriteti Rrugor i këtij qarku informon se ka prezencë akulli në rrugët e brendshme në qytet si dhe në në Qafën e Muzinës, rrugës për në Sarandë e njohur si zona e Ujit të Ftohtë.

Gjatë natës autoriteti rrugor ka hedhur kripë në këto akse por i bën apel drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej