Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjirokastër/ Dhunë fizike midis këshilltarëve të këshillit bashkiak

Nga Skenderi 0

keshilli-655x356

Këshilltarët e Bashkisë së Gjirokastrës janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin.

Konflikti ka nisur gjatë mbledhjes  së sotme ku po diskutohej për tregun e ri industrial.

Sipas të dhënave të para, këshilltari i Partisë Demokratike, Dasho Aliko, ka goditur një anëtar të Partisë Socialiste, Petrit Brahimi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>