Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjiknuri-naftëtarëve të Ballshit: Jeni të parët që do merrni statusin

Nga Klodiana 0

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri u ka dhënë zgjidhje naftëtarëve të Ballshit dhe Fierit për njërën nga kërkesat e tyre.

Gjatë videokonferencës që kryeministri Rama ka zhvilluar paraditen e sotme me naftëtarët, ata kanë parashtruar edhe njëherë kërkesat e tyre, duke theksuar vijimin e punës në rafineri garantimin e pagave dhe sigurimeve shoqërore të prapambetura, si dhe zbatimin e statusit të naftëtarit.

Në përgjigje të kërkesave të tyre, ministri Gjiknuri ata do të jenë të parët që do të marrin statusin.

“Çështja e statusit të naftëtarit do të marrë zgjidhje. Problemi juaj do të trajtohet me përparësi. Në komisionin për dhënien e statusit, ju do të keni përparësi, do të jeni të parët që do merrni statusin. Mjafton vetëm bashkëpunim”, u shpreh ministri Gjiknuri.

http://www.balkanweb.com/site/ministri-gjiknuri-garanton-naftetaret-e-ballshit-jeni-te-paret-qe-do-merrni-statusin/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej