Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjigandi Samsung humbje 5 miliardë $ pas tërheqjes së Galaxy Note 7

Nga Skenderi 0

14658403_259994347729792_360987378_n

Gjigandi teknologjik Samsung po përballet me një situatë të vështirë, pas vendimit për të hequar nga tregu  tërësisht produktin e saj Galaxy Note 7.

Analistët thonë se humbjet mund t’i kushtojnë më shumë se 5 miliardë dollarë kompanisë, ndërkohë që kompania po përpiqet të kuptojë shkakun e vërtetë të defekteve te këtij modeli.

Tërheqja nga tregu e Galaxy Note 7 i ka kushtuar kompanisë Samsung plot 5 miliardë dollarë humbje. Gjigandi teknologjik koreano-jugor lajmëroi këtë javë se do të ndalonte tërësisht prodhimin dhe shitjen e produktit më të ri, pas raportimeve se pajisja merrte flakë.

samsung

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>