Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Gjesti i madh i lojtarëve të Kombëtares, surprizojnë djaloshin me aftësi të kufizuara

Nga Klodiana 0

Lojtarët e ekipit përfaqësues kombëtar, i dhanë emocione të mëdha, një djaloshi me aftësi të kufizuara, përpara nisjes së seancës stërvitore këtë pasdite. Djaloshi me aftësi të kufizuara, u fut në fushën e stërvitjes me karrigen me rrota, ku ndenji për pak çaste me idhujt e tij të Shqipërisë, dhe pozoi në një foto me të gjithë grupin e futbollistëve.

Një gjest për t’u vlerësuar nga lojtarët e Kombëtares, që përveç anës sportive, janë të ndjeshëm edhe ndaj rasteve të tilla.

/www.panorama.com.al/sport/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej