Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Gjermani/ Zgjidhet kriza politike, qeveria e Merkel me marrëveshje të re koalicioni

Nga Klodiana 0

Pas 5 ditësh bisedime, dy parti politike në Gjermani kanë arritur në një dakordësi dhe kanë formuar kështu qeverinë e re të ndërtuar mbi koalicionin e  CDU të kancelares Angela Merkel dhe ish partnerit të tyre të koalicionit të mëparshëm SPD.

Bbëhet me dije se marrëveshja e tyre parashikon edhe kufizimin e emigrantëve.

Gjermania nuk ka arritur të formoj qeverinë që nga zgjedhjet të cilat janë mbajtur në shtator të viti të kaluar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej