Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjermani/ Sulm me thikë në autobus, plagosen dhjetëra persona, dyshohet për një të vdekur

Nga Klodiana 0

Një sulm me armë në Gjermani ka plagosur të paktën 14 persona.

Ngjarja ka ndodhur në një qytet në veri të Gjermanisë, Luebek raportojnë mediat lokale.

Bild.de shkruan se sulmi ka ndodhur në një autobus të transportit publik.

Edhe pse ende është i pakonfirmuar si lajm, dyshohet se një person ka humbur jetën, dhe dy të tjerë janë të gjendje kritike.

Një e moshuar e cila ishte aty në ngjarje u shpreh: Pasagjerët po dilnin nga autobusi të terrorizuar dhe duke bërtitur. Ishte e tmerrshme. Të plagosurit u larguan.

Autori mbante një thikë kuzhine në dorë. Nje i dyshuari është arrestuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej