Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Gjermani/ Steinmeier, është Presidenti i ri i Republikës

Nga Klodiana 0

Frank-Walter Steinmeier është presidenti i ri i Gjermanisë. Steinmeier është zgjedhur në votimin e parë nga asambleja federale e Gjermanisë me 931 vota nga 1.239 zgjedhës të pranishëm.

Presidenti gjerman e nis detyrën e tij të re më 19 mars dhe zgjedhja e tij konsiderohet si një nxitje për socialdemokratët që duan të largojnë Angela Merkel nga posti i kryeministres në zgjedhjet e shtatorit.
Kristiandemokratët e Merkelit nuk dolën dot me një kandidat nga radhët e tyre dhe ranë dakord që të mbështesin Steinmeier për President
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej