Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjermani, shtetasi serb plagos rëndë 19 vjeçarin me origjinë shqiptare

Nga Ejona 0

gjerm

 

Një 19-vjeçar me origjinë nga Shqipëria është plagosur rëndë nga një shtetas serb në një kamp refugjatësh në Gjermani.

Policia lokale bën me dije se 34 vjeçari nga Serbia ka goditur me një këmbë metalike tavoline në kokë 19 vjeçarin pas një grindje midis tyre. Ngjarja ka ndodhur në qendrën e azilkërkuesve në Halberstadt.

Autori i ngjarjes është arrestuar nga policia për akuzën e tentativës së vrasjes. Sakaq personi i plagosur po merr mjekimin e nevojshëm në spitalin e Halberstadt.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>