Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Gjermani, shtetasi serb plagos rëndë 19 vjeçarin me origjinë shqiptare

Nga Ejona 0

 

Një 19-vjeçar me origjinë nga Shqipëria është plagosur rëndë nga një shtetas serb në një kamp refugjatësh në Gjermani.

Policia lokale bën me dije se 34 vjeçari nga Serbia ka goditur me një këmbë metalike tavoline në kokë 19 vjeçarin pas një grindje midis tyre. Ngjarja ka ndodhur në qendrën e azilkërkuesve në Halberstadt.

Autori i ngjarjes është arrestuar nga policia për akuzën e tentativës së vrasjes. Sakaq personi i plagosur po merr mjekimin e nevojshëm në spitalin e Halberstadt.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej