Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjermani, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë kimike, dhjetëra të lënduar

Nga Ejona 0

gjermaniii

 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një fabrikë kimike në Gjermani.

Shpërthimi ka ndodhur në fabrikën e kompanisë “BASF” në portin Ludwigshafen dhe raportohet për një numër të madh të plagosurish si dhe disa të zhdukur.

Shkaqet e shpërthimit ende janë të paqarta ndërkohë autoritetet kanë urdhëruar banorët të mbyllin dyert e dritaret e shtëpive, dhe të mos lëvizin nga rreziku i helmimit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>