Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gjermani/ Alarm për bombë, në stacionin e trenit në Rastatt

Nga Skenderi 0

Policia e Gjermanisë ka evakuuar stacionin hekurudhor në Rastatt pas një alarmi për bombë. Mediat gjermane raportojnë se ngjarja është ende e paqartë.

Sipas policisë Federale të Gjermanisë alarmi për bombë u dha rreth orës 09:15.

Në vendin e ngjarjes ndodhen ekspertët me qentë antieksploziv, por deri tani nuk është gjetur asnjë pako e dyshimtë në stacionin e trenit.

Alarmi u konfirmua edhe nga Policia Federale në TWitter: “Agjentët federalë dhe policia rajonale janë në vend për sigurinë tuaj.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej