Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Gjendet një person i vdekur në Pogradec

Nga Skenderi 0

Policia njofton se një 47-vjeçar nga Pogradeci është gjetur i vdekur në hyrje të qytetit,  (tek ish-Ferma). Viktima është  shtetasi A.H, rreth 47 vjeç, banues në Pogradec.

Sipas policisë nga të dhënat e para dyshohet se ky shtetas  gjatë punës, duke kryer hidroizolimet e një banese, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka gjetur vdekjen.

Grupi hetimor, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej