Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Gjenden varre masive në Alepo, trupat me shenja torture dhe gjymtimi

Nga Ejona 0

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë deklaron se janë gjetur varreza masive në Alepo të Sirisë

Zëdhënësi i Ministrisë, Igor Konashenkov, tha se janë zbuluar dhjetëra trupa që kanë shenja të torturës dhe gjymtimit, disa prej tyre edhe me plagë nga armët e zjarrit.

Konashenkov në një deklaratë u shpreh se “Përfundimi i një operacioni në mënyrë unike në shkallë të gjerë humanitare nga Qendra Ruse për Pajtim në Aleppo do të shkatërrojë shumë nga mitet që janë ushqyer në botë nga politikanët perëndimorë”. 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej