Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Gjenden pikturat e Van Gogh

Nga Klodiana 0

Janë gjetur në Itali dy pikturat të Van Goghut, të vjedhura në Amsterdam më shumë se një dekadë më parë.

Policia ka bërë të mundur gjetjen e pikturave të fshehura në njërën prej shtëpive të një trafikanti ndërkombëtar droge në Castellammare di Stabia, pranë Napolit. Nuk dihet ende nëse pikturat do të kthehen në Holandë, pasi mund të përdoren si prova në proceset gjyqësore.

Pikturat e vjedhura ishin, “Pamje deti në Scheveningen”, e krijuar në 1882-shin, dhe “Kongregacioni që i largohet kishës së reformuar në Nuenen”, e 1884-tës.

1475227086_plazhi-i-scheveningen 1475227117_dalja-e-nga-kisha-protestante-e-nuenen 1475227284_piktura

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej