Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gjenden 1 ton kanabis sativa, pranë vendit ku u rrëzua avioni në Ishëm

Nga Klodiana 0

Gjenden 1ton kanabis sativa, në afërsi të fshati Gatull të Kurbimit, 700-800 metra larg nga vendi i rrëzimit të avionit në Ishëm.

Droga ishte paketuar dhe gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Në vendngjarje u gjetën edhe disa bidona me benzinë. Uniformat blu janë duke hetuar për të identifikuar dhe arrestuar poseduesit e drogës.

Më herët gjatë ditës së sotme u sekuestruan 2.2 ton kanabis sativa në dy aksione të ndryshme.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej