Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjellë vere, se erdhi vjeshta!

Nga Enkel Demi 0

Prapë më mori në telefon dhe më tha: “U ftoh koha, hidhe te rozmarina.al se nuk ka më kuptim gjella e verës pastaj…”. Tani që e po e shkruaj recetën Iva Tiço është me 39 dhe me thënë të drejtën nja dy lugë gjellë vere do i bënin mirë.

Ky është një gatim që unë e lidh me një gur, të cilin gjyshja ime e përdorte përherë që ta vinte sipër tenxheres, në mënyrë që ajo të puthitej më së miri me kusinë. Kur na e shërbente ajo, ne e hanim me “kapshore” dhe shijonte për vdekje, prandaj dhe sot, kur jam vetëm e ha me dorë. Jua këshilloj dhe lexuesëve, se nuk është mungesë edukate, por shije e vërtetë.

Për të zbuluar recetën klikoni në: http://rozmarina.al/gjelle-vere-se-na-hyri-vjeshta/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej