Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Gazsjellësi – TAP/ Rama: Në 2017 mbi 4 mijë të punësuar

Nga Rexhina Biba 0

 

Në Fier është zhvilluar ceremonia e nisjes së fazës intensive të punimeve për gazsjellësin TAP, i cili do të shtrojë tubacionet edhe në vendin tonë.

Kryeministri Edi Rama, gjat ceremonisë veçoi avantazhet e këtij projekti për Shqipërinë.

Ndër avantazhet kryesore do të jetë numri i të punësuarve që sipas Kryeministrit brenda vitit 2017 do të rritet në 4200 persona, gjithashtu dhe rritja e prodhimit kombëtarë të gazit me 160 milionë eruo në vit, kur të vijë rrjedhja e gazit në vitin 2020.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej