Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Gazetat greke/ Llahtar prej simboleve kombëtare shqiptare

Nga Klodiana 0

Shtypi grek, ashtu si dhe politika është shumë i ndjeshëm për simbolet kombëtare të Shqipërisë. Gazeta “Ora” ka dy ditë që merret me flamurin e ngritur në Artë të Çamërisë, por së fundmi edhe me djaloshin e dëbuar, i cili bëri simbolin kombëtar në Portin Paksu përballë Pargës së Çamërisë.

Kolegët grekë përshëndesin dëbimin e të riut, i cili ende nuk ka mbushur moshën madhore. Kjo rrëfen më së miri që qytetarët e vendit fqinj jetojnë në një gjendje intolerance të theksuar, e cila amplifikohet më së miri nga media. Në fjalorin politik kësaj i thonë: fashizëm.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej