Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Gazetari turk shpërthen në lot nga pamjet e Alepos (Video)

Nga Rexhina Biba 0

Shumë njerëz në gjithë botën janë prekur nga zhvillimet në Alepo, ku shumë fëmijë të pafajshëm po humbin jetën çdo ditë si pasojë e bombardimeve të vazhdueshme.
Shumë kanë reaguar në mënyra të ndryshme pas vazhdimit të bombardimeve në në këto vende të Sirisë.
Ndërsa një gazetarë turk nuk ka arritur t’i mbajë dot lotët në emision “live”, pasi po raportoheshin pamjet e fëmijëve në Alepo.
Siria është vendi ku prej 6 vitesh kanë humbur jetën më shumë njerëz në botë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej