Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Gazetari britanik që takoi Tahirin: Ja pse heshtën italianët 18 muaj më parë

Nga Klodiana 0

Përfshirja e ish-ministrit Saimir Tahiri në përgjimet e Habiljave nuk ka kaluar pa jehonë mediatike edhe jashtë kufijve shqiptarë.

Gazetari i prestigjiozes britanike “The Economist”, Tim Judah, i cili vitin e kaluar e ka takuar Tahirin, teksa ka realizuar një reportazh për hashashin i ka dedikuar ish-ministrit një postim në twitter.

Gazetari britanik shkruan: “18 muaj më parë, kur pyeta italianët rreth Tahirit, ata refuzuan të flasin, tani po bëhet e qartë pse.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej