Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Garë shpejtësie në Itali, vdes shqiptari, plagosen katër shokët

Nga Klodiana 0

Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident, ndërsa katër personat e tjerë që ndodheshin me të në makinë janë plagosur.  Identiteti i shqiptarit që humbi jetën në Viterbo nuk bëhet i ditur, ndërsa për ngjarjen ka dy versione.

Fillimisht mediat italiane njoftuan se makina tip “Golf” me të cilën po udhëtonin shqiptarët bëri një manovër për të shmangur një “Smart” ndërsa doli nga rruga duke u përplasur me një pemë.

Ndërsa më pas u raportua se shqiptarët po bënin një garë shpejtësie me një tjetër makinë. Shqiptari që drejtonte makinën humbi jetën në vend, pasi aksidenti rezultoi fatal, ndërsa katër të tjerët janë dërguar me helikopter në spital.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej