Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gara për kreun e KQZ, PD eleminon Lefterie Luzin

Nga Skenderi 0

Partia Demokratike, në përzgjedhjen e kandidaturave për kreun e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve i hoqi mundësi për të rikandiduar kryetares aktuale të KQZ, Lefterije Luzi për një mandat të dytë.

Kodi elektoral i jep të drejtën opozitës të eliminojë dy prej 4 kandidatëve në garë dhe Partia Demokratike eliminoi kryetaren që zgjodhi vetë 4 vjet më parë, Lefterie Luzin dhe një kandidate tjetër të panjohur për publikun.

Tani janë në garë dy kandidatë. Nënkryeyari aktual i KQZ-së, Denar Biba dhe sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Energjitikës, Koli Bele.

Ndërsa ditën e enjtë gjatë seancës plenare do të bëhet dhe zgjedhja e kryetarit të ri të KQZ-së.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej