Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Galiani: Roma, hakmerru dhe për ne

Nga Klodiana 0

Ish-administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, sot senator në parlamentin italian, është rikthyer të flasë shkurt në lidhje me futbollin pas një kohe relativisht të gjatë:

“Juventusi meritonte të fitonte dhe kualifikohej kundër Realit. Ajo penallti ishte e dyshimtë dhe akoma më absurde ishte të përjashtoje Bufonin. Kjo do të thotë të mos kuptosh psikologjinë e futbollit. Me pak fjalë, ai arbitër ishte një idiot.

Roma në gjysmëfinale me Liverpulin? Do të jem në stadium më 2 maj për ta ndjekur ndeshjen. Finalen e vitit 2005 me Liverpulin nuk do të harroj kurrë, prandaj them “Forca Roma dhe hakmerru edhe për ne”.

/www.panorama.com.al/sport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej