Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbollistët shndërrohen në ikona të epokës moderne në Shën Petërburg (foto)

Nga Klodiana 0

Legjendat e futbollit botëror si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Diego Maradona janë portretizuar me uniforma ushtarake historike.

Ata janë bërë pjesë e ekspozitës së portreteve në Shën Peterburg, për Kupën e Botës.
Futbollistët janë shndërruar në ikona të epokës moderne dhe për këtë arsye është çelur ekspozita “Si Zotët”, që do të qëndrojë e hapur deri në përfundimin e Botërorit “Rusi 2018”, shkruan atsh.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej