Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Fushë-Krujë/ Ndalohen autorët e sulmit me eksploziv

Nga Rexhina Biba 0

Skënder Vathi  (49 vjeç), Erjon Tema  (19 vjeç)  dhe Erges Duka (23 vjeç) janë tre të dyshuarit që u ndaluan  për vendosjen e eksplozivit mbremjen e djeshme në Fushë-Krujë.

Policia sqaron se objektiv i sulmit ishte pronari i një rrobaqepësie, shtetasi S.T, në automjetin e të cilin është vendosur lënda eksplozive, ku si pasojë u dëmtuan 5 automjete të tjera të parkuara pranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat  penale”Shkatërrimi i pronës me eksploziv”dhe” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”në bashkëpunim.

Shpërthim me eksploziv në qendër të Fushë-Krujës, dëmtohen dy automjete

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej