Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fundoset anija italiane, u përfshi nga flakët në det

Nga Media 0

Një anije italiane mallrash u fundos rreth 330 km larg brigjeve perëndimore franceze në Atlantik, pasi forcat e shpëtimit nuk mundën të shuanin zjarrin në bord. Të 27 anëtarët e ekuipazhit të “Grande America” u shpëtuan.

Anija ishte nisur nga Hamburgu në Gjermani me destinacion Kazablankën në Marok, kur ra zjarri.

Ministri francez i mjedisit, Frasua de Rugi tha se ende nuk dihet se çfarë transportonte anija, por u morën masat kundër ndotjes së ambientit.

Anija e parë e shpëtimit nuk mundi të shuante flakët dhe dy të tjera ishin ende rrugës kur “Grande America” u fundos 4600 metra në thellësi./T.CH

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej