Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

I ftohti Siberian/ Temperaturat -14 gradë celsius në fundjavë, priten reshje të dendura dëbore

Nga Skenderi 0

Duke filluar nga dita e mërkurë i gjithë vendi do të përfshihet nga i ftohti  i acartë, ndërsa në fundjavë temperaturat do zbresin deri në minus 14 gradë celsius.

Ulje të ndjeshme temperaturash do të shënojnë edhe në kryeqytet deri në -8 gradë celsius.

Pritet që të ketë reshje shiu dhe reshje të dendura dëbore në zonat malore, tgë cilat do të jënë të vazhdueshme deri në mesin e këtëj muaji.

I ftohti ekstrem vjen si rrjedhojë e zbritjes drejt Ballkanit të rrymave ajrore nga Siberia.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej