Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Frikë nga sulmi i tifozave, Guardiola: Liverpool është përgjegjës për sigurinë!

Nga Klodiana 0

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka deklaruar se nuk duhet të ketë nevojë për policinë për të mbrojtur autobusin e tyre për rikthimin e tyre të parë në këtë sezon në Anfield që nga përballja e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit.

Në atë ndeshje, autobusi i skuadrës së Manchester Cityt u sulmua nga tifozët vendas pas mbëritjes në stadium në humbjen 3-0.

“Është diçka për Liverpulin, jo për mua,” tha Guardiola kur u pyet për një përsëritje të mundshme të të njëjtës ngjarje për të duelin e së dielës kundër “The Reds”.

“Mënyra më e mirë për të mbrojtur autobusin është që tifozët e Liverpoolit të hyjnë në stadium”, shtoi Guardiola

Klubi i Cityt po planifikon të përdorë një rrugë tjetër këtë herë dhe thuhet se ka pajisur autobusin e tyre me 15 kamera të drejtuara nga jashtë për të kapur çdo sjellje agresive, shkruan BBC.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej