Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Francë, një i burgosur sulmon me thikë dy roje

Nga Klodiana 0

Një i dënuar i radikalizuar, Michael Chiolo, ka sulmuar këtë mëngjes dy roje në burgun e Conde-sur-Sarthe, në departamentin francez të Orne, duke thirrur Allah Akbar. Lajmin e bëjnë të ditur burime nga burgu, të cituara nga website Ouest-France.

Të dy rojet janë plagosur rëndë, nga goditje të shumta me thikë. Sipas burimeve gjendja e tyre është shqetësuese. I burgosuri është kapur, pas ndërhyrjes së forcave speciale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej