Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fotot më të vjetra me ngjyra, që na tregojnë qartë si ishte bota 100 vjet më parë

Nga Media 0

Kur mendoni për fotografi të vjetra, natyrshëm mendoni në bardh e zi. Por, si mund ta shihni me këto fotografi të mrekullueshme të kapërcyellit të shekullit 20, fotografia me ngjyra ka qenë e pranishme shumë më herët nga sa e mendonim.

Kristina me të kuqe, 1913

Shitëse lulesh në Paris, 1914

Motra të ulura në kopësht, duke lidhur trëndafila, 1911

Heinz dhe Eva në rrëzë të kodrës, 1925

Moulin Rouge, Paris, 1914

Endërrim me sy hapur, 1909

Meditim (Znj. A Van Besten), 1910

Kulla Eiffel, Paris, 1914

Vogëlushja mban në duar një kukull, pranë mjeteve të ushtarëve në Reims, Francë, 1917

Ushtria e Rrugës, 1915

Dy vajza në ballkon, 1908

Vasha e re mes margaritave, 1912

Charlie Chaplin, 1918

Mark Twain, 1908

Njē grua duke tymosur opium, 1915.

/Bota.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej