Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Fotografi të rralla artistesh shqiptare/ Nga Tefta Tashko tek Margarita Xhepa

Nga Media 0

Disa fotografi të rralla, ku shfaqen artiste shqiptare në kohë të ndryshme duke nisur nga Tefta Tashko Koço, Lola Gjoka, Jorgjia Truja dalë në vitin 1930. Të tjera fotografi  të disa viteve më vonë,  ku shfaqet Aktorja Tinka Kurti, në vitin 1959, Roza Xhuxha Anagnosti, 1960, si dhe Margarita Xhepa në vitin 1960.

Lola Gjoka, Jorgjia Truja dhe Tefta Tashko, 1930
Margarita Xhepa, 1960
Tinka Kurti, në vitin 1959
Roza Xhuxha Anagnosti, 1960
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej