Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Foto-fakt/ Ushtari grek me plisin e bardhë

Nga Arben Llalla 0

Kjo foto është bërë më 11 dhjetor 1940, kur ushtria greke mundi ushtrinë italiane dhe hyri në Korçë. Në foto janë disa ushtarë grekë përpara dyqanit të Naum A. Leshnja dhe njëri nga ushtarët ka në kokë plisin e bardhë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej