Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Foto-fakt/ Ushtari grek me plisin e bardhë

Nga Arben Llalla 0

Kjo foto është bërë më 11 dhjetor 1940, kur ushtria greke mundi ushtrinë italiane dhe hyri në Korçë. Në foto janë disa ushtarë grekë përpara dyqanit të Naum A. Leshnja dhe njëri nga ushtarët ka në kokë plisin e bardhë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej