Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Foto e Ramës me Obamën/ Dënohet me 1 vit burg biznesmeni shqiptar Bilal Shehu

Nga Ejona 0

 

Është dënuar me 1 vit burg biznesmeni shqiptar Bilal Shehu, i cili i siguroi një foto Edi Ramës me ish-Presidentin Barack Obama në vitin 2012. Gjykata amerikane i ka konvertuar biznesmenit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënimin me 1 vit burg në shërbim prove.

Shtetasi Bilal Shehu u shpall fajtor se ka transferuar 80 mijë dollarë donacion për fushatën e Barack Obamës nga një burim i huaj jashtë vendit, të cilin nuk e ka treguar. Nga ky donacion kryeministri shqiptar Edi Rama mundësoi një foto me ish-Presidentin amerikan, ku ishte ftuar në ceremoninë e mbledhjes së fondeve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej