Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Foto-denoncimi nga Shkodra/ Studentët e “Mesjetës”

Nga Klodiana 0

Deputeti Bardh Spahia ka denoncuar gjendjen mizerabël në të cilën ndodhen godinat e studentëve në qytetin e Shkodrës. Në këto godina, qëndrojnë mijëra studentë dhe duket se ato janë kthyer në vatra të mirëfillta sëmundjesh. Qeveria duket se e ka harruar Shkodrën duke mos dhënë asnjë fond.

Denoncimi i deputetit Bardh Spahia:

Konviktet e studenteve në Shkodër vatër sëmundjesh!

Meqenëse meraku i qeverisë që orienton mediat prej disa ditësh, është se studentëve u janë plotësuar kërkesat e duhet të kthehen në mesim, po sjell në vëmendje, edhe të mediave, kushtet mesjetare të konvikteve të studentëve në Shkodër!

/Shkodranews/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej