Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Foshnja siriane që u gjet nën rrënoja ribashkohet me babain

Nga Rexhina Biba 0

5

Foshnja siriane e cila u gjet e gjallë nën rrenoja është ribashkuar me babain e saj, ndërkohë që fotot e reja tregojnë rikuperimin e saj.

Në videon që theu zemra kudo në botë, Wahida, katër muajshe, bëri që punonjësi i skuadrës së shpëtimit i cili e nxorri nga gërrmadhat e qytetit sirian Idlib të shpërthente në lot.

Babai i vogëlushes, Yehya Maatouq zbuloi gjithashtu se motra e saj më e madhe vdiq nën rrënojat e shtëpisë së tyre gjatë bombardimeve.

Klipi i shpëtimit dramatik, i cili bëri xhiron në botë, është postuar online nga grupi “White Helmets”.

 

 

1 2 3 4 6

 

Siri- Vullnetari shpërthen në lot pasi nxjerr beben nga rrënojat

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>