Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Forumi për zhvillimin e turizmit, Granoff: Ndërtimi i partneriteteve shumë funksional

Nga Ejona 0

Kryetari i Bordit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff, e  ka cilësuar mbresëlënës faktin se paratë  e investuara kanë patur efekt të fuqishëm shtytës duke e shtuar kapitalin katër herë.

Gjatë forumit të organizuar nga Fondacioni, që pati për qëllim promovimin e ndërhyrjeve në qytetet e Beratit, Korçës, Shkodrës, Krujës, Tiranës, Gjirokastrës dhe Vlorës, Granoff tha se ndërtimi i modeleve të qëndrueshme nëpërmjet partneriteteve ka treguar se është funksional. Granoff e sheh zhvillimin e zonave turistike dhe biznesit të lidhur ngushtësisht me bashkëpunimin e qeverisë me sektorët e tjerë privat.

Zv/ kryeministri Niko Peleshi pas falenderimeve të shumta për investimet u shpreh se qëllimi i ipërbashkët i takimit është zhvillimi shoqëror dhe ekonomik i komuniteteve tona.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej