Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Formula 1, Hamilton i pari në Belgjikë. Surpriza nga djali i Schumacher

Nga Media 0

Pasi ditën e djeshme ka barazuar legjendën Michael Schumacher me  68  “pole position”, britaniku Luis Hamilton ka fituar garën e Belgjikës.

Gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel mbeti i dyti edhe në fund të garës, duke ruajtur renditjen me të cilën u nis.

Treshen e më të mirëve e plotësoi e plotësoi Riçiardo me Red Bull.

E veçanta e kësaj gare ishte edhe prania e dajlit të Michael Schumacher, Mick Schumacher i përshëndeti të pranishmit me një xhiro me makinën e drejtuar nga i ati.

Gara e ardhshme do të jetë pas një jave në Monza të Italisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej