Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Formacionet zyrtare/ Ja si do të luajnë Lioni dhe Barcelona

Nga Klodiana 0

Do të insë në harkun e 45 minutave sfida e dytë e kësaj mbrëmjeje Champions League, me Lionin që do të presë Barcelonën e “Stadiumin e Dritës”.

Trajneri Bruno Genesio ka zgjedhur të luajë me një formacion 4-2-3-1, ku në portë do të jetë Lopes, në mbrojtje Dybua, Marselo, Denaje dhe Mendi. Në mefushë përpara mbrojtjes do të jetë Ndombele dhe Uar, ndërsa treshja Traore, Depaj dhe Terrie do të mbështesë Dembelen.

Ndërkohë Ernesto Valverde ka zgjedhur një formacion 4-3-3. Në portë do të jetë Ter Shtegen, në mbrojtje Semedo, Pike, Lengle dhe Zhordi Alba, ndërsa treshja e mesfushës do të jetë e formuar nga Sergi Roberto, Buskets dhe Rakitiç. Në sulm, treshja e frikshme Mesi, Suarez dhe Dembele.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej