Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Florida, SHBA/ Të shtëna në aeroportin Fort Lauderdale

Nga Rexhina Biba 0

Të paktën nëntë persona janë plagosur në një incident me të shtëna me armë zjarri në aeroportin Fort Lauderdale në Florida.

BBC, duke cituar mediat amerikane, shkruan se raportohet edhe për të paktën një të vdekur, por nënvizon se bilanci është i pakonfirmuar.

Sipas CNN ndërkohë, autori i sulmit është ndaluar tashmë por gjithçka pritet të sqarohet në vijim. Incidenti është regjistruar në zonën e bagazheve në terminalin e dytë të aeroportit.

Një pjesë e tij është evakuuar ndërsa zyrtarët flasin për një incident në vijim, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej