Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Flamurtari pa rroga/ Jep dorëheqjen trajneri Magani

Nga Klodiana 0

Flamurtari në një periudhë të vështirë rezultatesh dhe jo vetëm, një krizë që nuk lidhet thjesht me vendin e parafundit në renditje, pro edhe me pagesat e munguara prej muajit korrik. 

Administrator i Flamurtarit, Sinan Idrizi shprehet: “Do të ketë zgjidhje sepse ne kemi marrë një përgjegjësi dhe e pranojmë deri në fund përgjegjësinë tonë financiare. Kur ka krizë, kriza është e të gjithëve. Kemi humbje imazhi dhe sportiviteti, por besojmë se shumë shpejt do të kalojë”.

Mesditën e së martës në një tjetër takim mes trajnerit Magani dhe administratorit Idrizi, i cili nuk e ka pranuar dorëheqjen e trajnerit, madje i është premtuar zgjidhja e shpejtë e problemeve aktuale.

Gjithsesi, situata mbetet pezull deri në një vendim të dytë nga Magani, përsa i përket pankinës së vlonjatëve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej