Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Flamur Noka: Operacioni në Durrës i sakatuar, shmangu “peshkun e madh”, Vangjush Dakon (film)

Nga 27.al 0

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ftuar në studion e Ora Neës, tha se dosja për megaoperacionin që çoi në pranga 27 persona, është sakatuar dhe cunguar, pasi është shmangur sipas tij, “peshku i madh”, kryebashkiaku u Durrësit, Vangjush Dako.

Noka tha se njësoj si operacioni i Xibrakës apo ai i kapjes së 613 kilogramëve kokainë në Maminas, janë shmangur “kokat” kryesore të lidhura sipas tij me Edi Ramën.

Ai shton: “Operacioni është i sakatuar. “Peshku i madh” i kësaj dosje është Vangjush Dako. Do të doja që këtë gjë ta hidhte poshtë Donika Prela, së bashku me kryeprokuroren politike të Partisë. Gjushi dhe vetëm Gjushi është koka e këtij grupi që po mundohen të na e paraqesin si sukses.”

http://oranews.tv/article/noka-operacioni-ne-durres-i-sakatuar-shmangu-peshkun-e-madh-vangjush-dakon

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej