Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fjalimi historik i Rudinës: Do ngrejmë papunësinë, por na merret pak goja (film)

Nga Media 0

Ditën e sotme, deputetja e Kuvendit, Rudina Hajdari na ka njohur me partinë e saj të re “Bindja Demokratike”. Meqë jemi në prag zgjeshjesh le të kujtojmë fjalimi historik i Rudinës ku flet me bindje të plotë për një ngritje të papunësisë.

“Do ngrejmë papunësinë sepse bizneset do kenë më shumë frymë dhe do jenë në gjendje të kemi një ngritje të punësisë. Gjithashtu, unë ju… ju, unë ju premtojë që ne do të luftojmë fortë që të kemi zero tolerancë për sa i përket shëndetësisë”, është shprehur fuqimisht Rudina.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej