Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Fjalimi emocionues i kapitenit 12-vjeçar: T’iu tregojmë pse ne vrapojmë nën këtë diell përvëlues(film)

Nga Klodiana 0

Një video e shpërndarë në internet nga një faqe e madhe sportive po bën xhiron e botës.

Një nga lojtarët e moshave të ekipit të Gremio-s në Brazil ka bërë një fjalim emocionues që tregon se në këto katregori luhet me të vërtetë futboll i pastër pasi dashuria për ngjyrat e ekipit është e madhe.

“Ne punuam fort që të jemi këtu! Ne ishim të përkushtuar! Tani është koha t’iu tregojmë atyre se për çfarë jemi stërvitur. Se pse ne vrapojmë nën këtë diell përvëlues gjatë gjithë javës. Ju duhet të jepni shpirtin në fushe, shokë! Shkojmë shkë*****! Kjo është Vasco! Le të fitojmë! Lë të luajmë pa frikë! Pa frikë! Pa frikë! Ky ekip ka një histori të madhe. Pa frikë! Kjo është Vasco!”, shprehet kapiteni 12-vjeçar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej