Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Filmimi i plotë i “Le Iene” në Italia 1 për Çështjen Çame

Nga Media 0

Ëndrra më e madhe e çdo shqiptari të Çamërisë është të shohë edhe njëherë tokën e të parëve. Ndërsa shumë çamë kanë ikur nga kjo botë me këtë peng, Avdul Sulejmanit i është realizuar ëndrra. Ai pas 73-vitesh mundi të shkelë në oborrin e shtëpisë në Paramithi. “Kam shumë emocionetani mund të vdes rehat”, shprehet ai ndërsa i shtrëngon duart gazetarit italian të emisionin “Le Iene” në Italia 1 që ia realizoi këtë ëndërr.

Një reportazh që njeh Italinë dhe botën me vuajtjet e një populli të të dëbuar nga shtëpitë e tyre. Një realitet që ekziston dhe mbetet po aq i gjallë sa në kohën e luftës, ndërsa bota injoron ta shikojë.

Ja video e plotë e reportazhit të realizuar nga televizioni italian.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155771287193850&id=13287628849

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej