Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

FIFA ndëshkon me 2 ndeshje pezullim Etrit Berishën

Nga Klodiana 0

Komisioni i Disiplinës në FIFA  ka dënuar me  dy ndeshje pezullim portierin e kombëtares, Etrit Berisha, për kartonin e kuq të marrë në ndeshjen  ndaj Izraelit. Gjithashtu FIFA e ka gjobitur edhe me 5000 franga zvicerane portierin e Atalantës.

Përveç kësaj, lidhur me ndeshjen Shqipëri-Izrael, komisioni i disiplinës ka vendosur të dënojë FSHF-në me 10.000 franga zvicerane gjobë për sjellje të gabuar të tifozëve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej