Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

FIFA kërcënon Spanjën me përjashtim nga “Rusi 2018”

Nga Klodiana 0

FIFA ka paralajmëruar Federatën Spanjolle të Futbollit që të mos lejojë ndërhyrjen e qeverisë spanjolle në punët e saja ose përndryshe Spanja do të përjashtohet nga FIFA.

Lajmi vjen nga “El Pais” dhe sipas saj ibrikët mund të rrezikojnë pjesëmarrjen në botëror nëse kjo gjë do ndodhi.

Nga ky lajm mund të gëzohet Italia, e cila mund të përfitojë nga një përjashtim i mundshëm i Spanjës për ti zëne vendin në Botëror.

http://www.panorama.com.al/sport/spanja-mund-te-perjashtohet-nga-boterori-shprese-per-italianet/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej