Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

FIFA gjobit FSHF-në për sjelljen e tifozëve ndaj Maqedonisë

Nga Klodiana 0

FIFA ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit, me 50 mijë franga zvicerane. Shkak ka qënë sjellja e papërshtatshme e tifozërisë sonë gjatë ndeshjes me Maqedoninë.

Një nga pikat për vendosjen e gjobës është mosrespektimi i himnin kundërshtar nga tifozët tanë, të cilët e kanë vërshëllyer e kanë kthyer kurrizin gjatë ekzekutimit të tij.

Përveç gjobës prej 50 mijë frangash zvicerane, Shqipëria ka marrë edhe një “tërheqje vëmendjeje dhe një paralajmërim” që do të thotë se kjo masë mund të rrezikojë seriozisht zhvillimi i ndeshjeve pa tifozë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej