Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

FIFA gjobit FSHF-në për sjelljen e tifozëve ndaj Maqedonisë

Nga Klodiana 0

FIFA ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit, me 50 mijë franga zvicerane. Shkak ka qënë sjellja e papërshtatshme e tifozërisë sonë gjatë ndeshjes me Maqedoninë.

Një nga pikat për vendosjen e gjobës është mosrespektimi i himnin kundërshtar nga tifozët tanë, të cilët e kanë vërshëllyer e kanë kthyer kurrizin gjatë ekzekutimit të tij.

Përveç gjobës prej 50 mijë frangash zvicerane, Shqipëria ka marrë edhe një “tërheqje vëmendjeje dhe një paralajmërim” që do të thotë se kjo masë mund të rrezikojë seriozisht zhvillimi i ndeshjeve pa tifozë.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej